Propers Actes

Jurat d'EUROPAN 14

14 equips amb arquitectes catalans, reconeguts als Premis EUROPAN 15

Imatge: 
© EUROPAN
El passat 2 de desembre es van fer públics els resultats del Concurs internacional EUROPAN 15. Deu equips en els quals participen arquitectes catalans han estat premiats pel Jurat d'EUROPAN Espanya, que ha atorgat un total de 6 primers premis, 8 segons premis i 14 mencions especials, entre les 142 propostes presentades.

El concurs, adreçat a arquitectes menors de 40 anys, té l'objectiu d'aprofundir en el coneixement i la investigació en el camp de l'hàbitat i l'urbanisme, a través de l'intercanvi entre professionals dels països europeus que se sumen a la iniciativa. Enguany s'ha convidat els participants a reflexionar sobre els emplaçaments urbans seleccionats pels organitzadors d'EUROPAN a tot el continent sota el tema “Ciutats Productives”.

A més dels arquitectes premiats a EUROPAN Espanya, quatre equips en els quals també participen arquitectes catalans han estat premiats en altres països organitzadors d'EUROPAN 15.

Equips amb arquitectes catalans premiats als diferents emplaçaments d'EUROPAN Espanya:

BARCELONA


SEGONS PREMIS:
EO149/BLUE LINES. Carles Enrich Giménez.
KW536/OVERLAPPING VALLBONA. Javier Rocamonde Lourido, Natalia Alvaredo López, Corentin Berger, Emmanuelle Blondeau, Léonard Cattoni, Gemma Milà Cartañá, Adrián Río Lado.
YV746/LIVING SOILS. José Sanmartín González, Teo Hidalgo Nacher, Daniel Molas Gual.
MENCIÓ ESPECIAL:
DN058/INTERCHANGER. Joan Suñé Almenar.

CASAR DE CÁCERES

SEGON PREMI:
RB500 / QUESAR DE CÁCERES. Eloi Ruana Girones, Patricia Marín Arraiza, Laia Padres Riera.

MADRID

PRIMER PREMI:
VW546 / PROXIPHERY. María Sisternas Tusell.

PALMA

PRIMER PREMI:
PP852 – BEGINNING AT THE END. Catalina Salvá Matas, Hector Ortín
MENCIÓ ESPECIAL:
HU958 / PARC-IN. Guayente García Sanmartín, Miguel Rami Guix, Jaime Feliu de Cabrera Salas.

SANT CLIMENT DE LLOBREGAT

PRIMER PREMI:
JQ239 / PRUNUS AVIUM. Carles Enrich Giménez.
SEGON PREMI:
BF190 / MASOVERI@. Anna Gutierrez Merín, Francesca Pallandri, Sandra Bravo González.
MENCIÓ ESPECIAL:
CX183 / THE SHAPE OF WATER. María Beni Ezquerro, Manuel Pedraz Salas, Francisco Javier Fernández García, Marta Peinado Alós.


Equips amb arquitectes catalans premiats en altres països participants d'EUROPAN:


FINLÀNDIA
TUUSULA. SEGON PREMI. Natalia Vega Vigaray, Agnes Jacquin, Alexandra Jansen, Emmanuel Laux, Patxi Martín Domínguez, Josep Garriga Tarrés.

FRANÇA
MARSEILLE. SEGUNDO PREMIO. Lucile Ado, Natalia Vera Vigaray, Marine Decleve, Francisco Javier Martín Dominguez, Josep Garriga Tarrés.

PÏSOS BAIXOS
ROTTERDAM KOP DAKPARK. PRIMER PREMIO. Miquel Ruiz, Joan Gener, Adrià Orriols.
ROTTERDAM VISSERIJPLEIN. PRIMER PREMIO. Guillem Colomer.

Jurat
El Jurat d'EUROPAN 15 Espanya ha estat format per Joan Busquets, Enrique Arenas Laorga, Agata Buscemi, Lucía Cano Pintos, Eduardo de Miguel, Aglaée Degros, Pilar Díaz Rodríguez i Fernando Rodríguez Ramírez, a més dels representants dels 7 emplaçaments participants a EUROPAN 15 Espanya.

Al web d'EUROPAN podràs veure la resta d'equips guardonats.
12/12/2019
Tornar